loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA W ŚWIĘCIECHOWIE

BIBLIOTEKA
W ŚWIĘCIECHOWIE

Biblioteka posiada ponad 22 tysiące woluminów literatury pięknej dla dorosłych i dzieci oraz literatury popularnonaukowej. Księgozbiór na bieżąco wzbogacany jest nowościami. Placówka oferuje wypożyczanie zbiorów (książek i czasopism) na miejscu i na zewnątrz oraz dostęp do Internetu.

Posiada także elektroniczny katalog wszystkich zbiorów. Dostępny jest on przez Internet i stanowi aktualne źródło informacyjno-bibliograficzne dla wszystkich użytkowników.

Katalog on-line umożliwia zamówienia i rezerwacje książek, które czekają na odbiór w bibliotece. Można również samodzielnie dokonywać prolongat. W celu ułatwienia odnalezienia konkretnej książki wyszukiwanie w katalogu odbywa się według dowolnie wybranych kryteriów (nazwisko autora, tytuł, wydawnictwo, tytuł serii, hasła przedmiotowe itd.)

Zastosowane na książkach kody kreskowe są wykorzystywane do automatycznej identyfikacji zbiorów oraz realizacji wypożyczeń i zwrotów.

Każdy czytelnik biblioteki otrzymuje indywidualną, plastikowa kartę biblioteczną, która umożliwia wypożyczenia.

Biblioteka jest organizatorem spotkań autorskich oraz konkursów cyklicznych dla czytelników.

HISTORIA BIBLIOTEKI

Biblioteka gminy Świeciechowa powstała w 1949 roku. Początkowo siedziba biblioteki mieściła się przy ulicy Kościelnej. W roku 1975 placówka została przeniesiona do budynku na święciechowskim Rynku. Tam służyła czytelnikom do roku 2007. Później ponownie zmieniła swoją lokalizację i do chwili obecnej mieści się w budynku przy ulicy Ułańskiej 34 w Święciechowie.

KONTAKT Z BIBLIOTEKĄ

KONTAKT
Z BIBLIOTEKĄ

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek – Środa: 10.00 – 18.00
Piątek: 10.00 – 18.00
Czwartek, Sobota, Niedziela: nieczynne

🏢 ADRES: ul. Ułańska 34, 64-115 Święciechowa

📞 TELEFON:  (65)5 330 359

✉ E-MAIL: bibliotekawiatrak@swieciechowa.pl

12121