loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

25 lat WIOLI

W sobotę, 23 września, w Sali Wiejskiej w Święcichowie odbył się koncert z okazji 25-lecia Zespołu Śpiewaczego Wiola.

Dwadzieścia pięć lat temu, w roku 1998, w Święciechowie rozpoczął działalność Zespół Śpiewaczy „Śpiewaj z nami” prowadzony przez Antoniego Kaczmarka z Włoszakowic. Po dwóch latach zespół rozdzielił się i powstały dwie odrębne grupy – Zespół Śpiewaczy Wiola i Chór Cecylia. Od tego czasu działają oddzielnie, ale nadal przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie.

Swój Jubileusz w miniony weekend świętował Zespół Śpiewaczy Wiola. Na uroczystość zaproszono wójta gminy Marka Lorycha, sekretarza gminy Partyka Tomczaka, przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Machowiaka, dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury Marka Tulewicza, księdza Błażeja Stróżyckiego, byłego instruktora Grzegorza Adamczaka,  radnych, delegacje zaprzyjaźnionych zespołów, instytucji  i organizacji. Wśród gości zasiedli także członkowie zespołów Karolinki z Gołanic, Razem Raźniej z Długiego Starego i Chóru Cecylia ze Święciechowy.

Były prezentacje przygotowanego repertuaru, poczęstunek, tort oraz gratulacje, życzenia i upominki. A wszystko w wesołej i serdecznej atmosferze.

Przypomnijmy, że zespół początkowo śpiewał pod kierownictwem Antoniego Kaczmarka, następnie Grzegorza Adamczaka, a dziś instruktorem grupy jest Krzysztof Kubiak. Podczas koncertu panie zaprezentowały utwory z całej swojej działalności, i tak w pierwszej części zaśpiewały piosenki przygotowywane przez instruktora Kaczmarka, a na akordeonach przygrywali Krzysztof Kubiak i Marek Tulewicz. W kolejnej części zaprezentowano utwory śpiewane za instruktora Adamczaka, a w następnych bieżący repertuar  opracowany przez Kubiaka.

Zdjęcia:

12121