loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

34 rocznica tancerzy

3️⃣4️⃣ ROCZNICA ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA MARYNIA.

W sobotę, 22 października, tancerze wszystkich grup uczestniczyli w imprezie z okazji 34 rocznicy powstania zespołu. Imprezę rozpoczęli od „obrzędu chrztu” nowych tancerzy. Osoby, które we wrześniowym naborze zasilili szeregi zespołu wypili miksturę, dającą siłę do tańca. Następnie powtórzyli słowa ślubowania mówiące m.in. o życiu w braterstwie i przyjaźni w zespole oraz o doskonaleniu technik tanecznych. Każdy przeszedł pod szpalerem z kwiatów, został obity batami i odebrał pamiątkowy dyplom. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi tancerzami „Maryni”. Instruktorki nowym tancerzom życzą czerpania radości z tańca!
Później przyszedł czas na miłą zabawę. W przypadku zespołu “Marynia” chodzi głównie o taniec, śpiew i muzykę oraz o miłą atmosferę i dobrą zabawę. Niczego nie zabrakło podczas sobotniej imprezy.
Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie – dziękujemy za pomoc w organizacji, poczęstunek i nagłośnienie!!!
W przyszłym roku odbędą się koncerty jubileuszowe oraz okazyjne projekty z okazji 35-lecia. Tancerze rozpoczynają już intensywne przygotowania. Szczerze mówiąc, już nie mogą się doczekać.

12121