loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

Kolędy w kościele

Pod hasłem „Hej kolęda, kolęda…” przebiegło wspólne kolędowanie w Lasocicach. Do wspólnego śpiewania zaprosił Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lasocicach.
Od wielu lat spotykamy się w okresie okołoświątecznym na wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek z mieszkańcami różnych parafii w naszej gminie. W zeszłym roku prezentowali się mieszkańcy Krzycka Małego, w tym roku na scenie wystąpili mieszkańcy i osoby działające na terenie Lasocic.
Obecni w kościele mieli okazję wysłuchać żywiołowych i energicznych pastorałek oraz spokojnych i podniosłych kolęd. A wszystko utrzymane w cudownym, świątecznym nastroju.
Na scenie zaprezentowali się: Magdalena i Marek Wójcik, Barbara Wajs, Remigiusz Leciejewski z córką Magdaleną, Anna Wasilewska, Agnieszka Lisiatyńska, Danuta Rataj, Danuta Żukowska, Rafał i Tomasz Grzesica, Franciszek Szulczyk, ks. Józef Wilk, Jakub Wójcik, Mikołaj Kostaniak z bratem Marcelem oraz Marek Tulewicz.
Ponadto po raz pierwszy zaprezentowały się dzieci ze studia piosenki działającego od września przy Samorządowym Ośrodku Kultury: Lena Kołodziejczyk, Maja Wasilewska, Gabrysia Wasilewska, Nicola Lipowa, Julia Zielonarska, Wiktor Konieczny i Miłosz Maćkowiak.
W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, który gratulował uczestnikom występów i życzył zgromadzonym wszystkiego dobrego w Nowym 2024 Roku.
Gratulujemy występu wszystkim wykonawcom, a w szczególności tym, którzy po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania się na scenie przed szerszą publicznością.

12121