loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

KOLOROWANKA MARYNI

Zespół Pieśni i Tańca Marynia ma niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Tancerzom udało się wydać publikację skierowaną do najmłodszych dzieci. Stworzyli kolorowankę o polskich strojach ludowych… Publikacja powstała w ramach działań Zespołu Pieśni i Tańca Marynia z okazji Jubileuszu 35-lecia działalności. Kolorowanki odebrano już z drukarni. W najbliższym czasie trafią do dzieci. Zespół zaplanował spotkania z folklorem w przedszkolu i szkołach, podczas których zaprezentujemy polskie stroje, muzykę i tańce.
Kolorowanka ma zachęcić dzieci do bliższego zapoznania się z tematyką polskich strojów ludowych. Aby ułatwić im pracę dołączono zdjęcia tancerzy w strojach, które będą czymś w rodzaju podpowiedzi jakich kolorów użyć podczas kolorowania. Ponadto, najważniejsze elementy strojów zostały opisane, aby przygoda dzieci z folklorem była dobrą zabawą, ale także, żeby pełniła funkcję edukacyjną.
Warto podkreślić, że polskie stroje należą do najbarwniejszych na świecie ze względu na bogatą kolorystykę, dużą ilość haftów, dodatków i zdobień. Zainspirowani tym bogactwem przygotowali kolorowankę, aby najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli się z tym bogactwem zapoznać. Kolorowanka została opracowana przez instruktorki ZPiT Marynia Ewę Jankowką i Ewelinę Konieczną, a zrealizowana została przy wsparciu Samorządowego Ośrodka Kultury w Święciechowie, przy którym zespół działa.

12121