loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

Muzyczna impreza w Święciechowie

DNI ŚWIĘCIECHOWY – dzień II
Padający od samego rana deszcz, choć pokrzyżował trochę plany, nie przeszkodził w organizacji zaplanowanych na ten dzień koncertów. W niedzielę, 28 sierpnia, świętowanie w Święciechowie rozpoczęto Mszą Świętą Dożynkową, podczas której dziękowano za tegoroczne plony oraz szczęśliwe zakończenie żniw i prac polowych. Zaplanowane na godz. 15 koncerty zostały przesunięte o godzinę, z powodu silnych opadów deszczu. Lokalne zespoły swoim śpiewem i tańcem rozgoniły chmury.
Na scenie zaprezentowali się: Chór Cecylia ze Święciechowy, Zespół Śpiewaczy Wiola ze Święciechowy, Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej z Długiego Starego, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Święciechowie, Zespół Muzyczny z Ukrainy, Zespół Pieśni i Tańca Marynia ze Święciechowy oraz soliści: Oliwia Szułczyńska, Lilianna Musielak, Konrad Żukowski i Martyna Marciniak.
Od godz 18 na deskach sceny pojawili się artyści z Agencji Muzycznej Disco Stars: Sobie Przeznaczeni, Cynar, Angelika Gramount, Danielo i Silver Dance. Towarzyszyły im tancerki z grupy Euphoria Dance.

12121