loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

Niech żyje muzyka

🎼 W piątkowe popołudnie, 3 maja, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbył się XIV Przegląd Zespołów Śpiewaczych VIVA LA MUSICA. W tym roku przegląd zgromadził aż dwadzieścia grup śpiewaczych z całej wielkopolski. Atmosfera panująca podczas wydarzenia była niewątpliwie nasycona wspólnym zamiłowaniem do śpiewu i muzyki.
🎼 Na scenie zaprezentowały się następujące grupy: Wesoła Gromada z Stęszewa, Olszyna ze Swarzędza, Razem Raźniej z Długiego Starego, Lutnia z Siedlnicy, Karolinki z Gołanic, Zgoda z Kamieńca, Modrzanki ze Stęszewa, Wrzos z Kąkolewa, Melodia z Gostynia, Pod Klonem z Miejskiej Górki, Szarotki z Lubonia, Rydzyniacy z Rydzyny, Niezapominajki z Góry, Dębioki z Rawicza, Srebrny Włos z Włoszakowic, Osetnapolanie z Góry, Złota Jesień z Kostrzyna, Melodia z Włoszakowic, Rapsodia z Lipna oraz Cecylia ze Święciechowy.
🎼 Każda prezentująca się grupa zaśpiewała obowiązkowy utwór biesiadny, nic więc dziwnego, że zespoły chętnie śpiewały i bawiły się w czasie, gdy inne prezentowały się na scenie. To wydarzenie będzie jeszcze długo pozostawać w pamięci wszystkich jego uczestników, inspirując ich do dalszego rozwoju oraz promowania polskiej tradycji muzycznej. Organizatorem przeglądu był Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie.

12121