loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

ROWEREM PRZEZ EUROPĘ

W środę, 12 kwietnia, w Święciechowie odbyło się spotkanie z podróżniczką pt. „ Z KOTEM FRYDERYKIEM ROWEREM PRZEZ EUROPĘ”.
Organizatorami spotkania byli Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie. A podróżniczkę ugościł Klub Seniora+ w Święciechowie.
Ola Mae opowiedziała uczestnikom spotkania o swoich podróżniczych przeżyciach. Straciła pracę, dwa dni później spakowała swoje walizki, a w ciągu następnych dwóch tygodni miał prestiżową pracę w Londynie, którą zamieniła na pełny etat na rowerze. Latem 2020 roku Ola wyruszyła w podróż po Europie z nadzieją, że dowie się czegoś o sobie i otaczającym ją świecie. Bez doświadczenia, treningu i pojęcia o tym, co może ją spotkać.
Podczas 13 miesięcy spędzonych w drodze przemierzyła 15 tys. km odwiedzając 12 europejskich krajów.  Z południa Włoch, przywiozła najcenniejszą pamiątkę z wyprawy – kota Fryderyka, który towarzyszył jej podczas ostatniego miesiąca w podróży.
Za swoją opowieść, Ola Mae otrzymała nagrodę dziennikarzy i publiczności na Festiwalu Kolosy w Gdyni. To artystka z wieloma pasjami, która ukończyła studia fotograficzne na uczelni Columbia College Chicago w Stanach Zjednoczonych.

12121