loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

Spotkanie autorskie

We wtorek, 24 października, w Szkole Podstawowej w Święciechowie odbyło się ciekawe spotkanie autorskie.

Uczniowie klasy II uczestniczyli w spotkaniu z autorem Łukaszem Wierzbickim, który przyjechał na zaproszenie Biblioteki działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie. Pan Łukasz jest autorem książek podróżniczych i historycznych dla dzieci i młodzieży oraz wielkim pasjonatem podróży i miłośnikiem zwierząt.
W trakcie spotkania autor opowiadał o bohaterach swoich książek, które inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. Ich historie uatrakcyjniła prezentacja multimedialna oraz wiele rekwizytów podróżniczych. Uczniowie wysłuchali niesamowitych opowieści o losach niedźwiadka Wojtka – bohatera książki „Dziadek i niedźwiadek” oraz o przygodach podróżnika Kazimierza Nowaka z książki „Afryka Kazika”. Autor przedstawił także niezwykłe życie Aleksandra Doby, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej. Jego przygody ukazuje książka „Ocean to pikuś’.
Łukasz Wierzbicki zachęcił dzieci do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek, ale nade wszystko – do realizacji swych marzeń, nawet tych, które wydają się bardzo odległe lub wręcz niemożliwe do spełnienia. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki z autografem autora.
Książki autora znajdziecie na półkach święciechowskiej Biblioteki – zapraszamy !

12121