loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

AKTUALNOŚCI

Wizyta w Warszawie

Ze wschodem słońca, 19 czerwca, pięćdziesięciu tancerzy ZPiT MARYNIA wyruszyło w drogę do stolicy kraju. Wyjazd zorganizowano w ramach Sejmowego Programu Edukacji Parlamentarnej. Tancerze otrzymali zaproszenie podczas obchodów 35-lecia zespołu od Sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Polski Wiesława Szczepańskiego.
W samo południe przekroczyliśmy progi Sejmu. Wizyta młodzieży w Sejmie RP to ciekawa i edukacyjna forma zapoznania się z funkcjonowaniem polskiego parlamentu. Zostaliśmy powitani przez ministra i przewodnika, który przedstawił nam plan wizyty oraz podstawowe informacje na temat Sejmu i jego roli w systemie politycznym Polski.
Zwiedziliśmy Salę Posiedzeń, gdzie odbywają się obrady, Salę Kolumnową, gdzie odbywają się konferencje i spotkania, oraz kuluary, gdzie posłowie spędzają czas podczas przerw w obradach. Popołudnie spędziliśmy na spacerowaniu po stolicy. Zwiedzanie Warszawy to niezwykła podróż przez historię, kulturę i nowoczesność.Dziękujemy Pani Agnieszce Pawlickiej za pokazanie nam miasta w pigułce i wspólne podróżowanie oraz ministrowi za zaproszenie. Zmęczeni upałem, ale szczęśliwi ruszyli w drogę do domu.

12121