loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

Kategorie
Uncategorized

Wesoła zabawa

We wtorek, 11 czerwca, cztery najmłodsze grupy Zespołu Pieśni i Tańca Marynia wyjechały do Krainy Zabaw Bogilu – miejsca pełnego atrakcji i radości.
Już od samego rana panowała wśród uczestników atmosfera podekscytowania. Gdy dzieci dotarły na miejsce, ich oczom ukazała się wielka przestrzeń wypełniona kolorowymi dmuchańcami, placami zabaw i trampolinami.Pierwszym przystankiem były dmuchańce, na których dzieci mogły się wspinać, zjeżdżać i skakać do woli.
Następnie udały się na place zabaw, gdzie czekały na nie różnorodne urządzenia, takie jak huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i mostki linowe. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Kolejną atrakcją były trampoliny, które szybko stały się hitem wycieczki. W przerwie dzieci zjadły posiłek i szybko zebrały siły na dalszą zabawę. Po pełnym emocji i przygód dniu tancerze wrócili do domów zmęczone, ale szczęśliwe. ZPiT Marynia dziękuje Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Święciechowie za wsparcie.

Kategorie
Uncategorized

Udane warsztaty

W dniach od 7 do 10 czerwca Chór Cecylia ze Święciechowy wziął udział w wyjazdowych warsztatach, które odbyły się w Karpaczu. Po drodze zwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.
Na miejscu uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności wokalne, a także cieszyć się pięknem Karkonoszy. Zajęcia ze śpiewu prowadził dla Cecylii dyrygent Adam Kręc. Podczas warsztatów chórzyści powtarzali swój repertuar oraz ćwiczyli nowe utwory.
Karpacz, znany ze swoich pięknych krajobrazów i licznych atrakcji turystycznych, okazał się idealnym miejscem na takie wydarzenie. Bliskość natury i liczne szlaki turystyczne pozwoliły uczestnikom na relaks i regenerację po próbach. Połączenie muzyki i turystyki okazało się świetnym pomysłem. Chórzyści w drodze powrotnej zwiedzili dodatkowo Zamek Borków.

Kategorie
Uncategorized

Dzień Dziecka

PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA, odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, od godz. 13.30 w Parku Rodzinnym w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

Koncert dla Rodziców

W minioną sobotę, 25 maja, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji Dnia Mamy i Taty. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gminnych uroczystości, przyciągnęło rodziców, dzieci oraz mieszkańców, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną emocji i wzruszeń. Pierwsze życzenia zebranym w sali Rodzicom złożył Wójt Gminy Święciechowa Mikołaj Kostaniak. Następne życzenia dla Mamy i Taty były wypowiedziane, wytańczone i wyśpiewane przez występujące na scenie dzieci. Przed widownią zaprezentowały się następujące grupy:- dzieci z grupy „Wiewiórki” z Przedszkola Samorządowego Kraina Radości w Święciechowie- uczniowie kl. 2a ze Szkoły Podstawowej w Święciechowie- dwie grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Święciechowie- dwie grupy Cheerleaders Dangerous z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie – sześć grup Zespołu Pieśni i Tańca Marynia z SOK Święciechowa.Organizatorem koncertu było Koło Gospodyń Wiejskich Włościanki w Święciechowie. Pomoc w przygotowaniach zapewnił Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

Dzień Mamy i Taty

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbędzie się w sobotę, 25 maja, o godz. 16.00 w Sali Wiejskiej w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

Eksplozja kultury cz.2

EKSPLOZJA KULTURY w Święciechowie (18.05.2024r.)
Część II – wieczorne koncerty.
Po występach grup artystycznych na scenie zagrał i zaśpiewał zespół muzyczny Hash z Leszna, wprowadzając swoim występem zgromadzoną widownię w rockowy klimat.
Następnie na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Patrycja Markowska z zespołem. Artystka swoim niepowtarzalnym głosem i energetycznym występem zapewniła uczestnikom „Eksplozji…” niezapomniane chwile.
Na koniec odbyła się zabawa taneczna z DJ z ART-SOUND.Mamy nadzieje, że zorganizowana po raz pierwszy „Eksplozja Kultury” przypadała Wam do gustu i że jeszcze spotkamy się na tego typu imprezie !!!Organizatorem imprezy był Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie. Dziękujemy Wszystkim za spędzony z nami czas i wspólną zabawę!

Kategorie
Uncategorized

Eksplozja Kultury cz.1

EKSPLOZJA KULTURY w Święciechowie (18.05.2024 r.)
Część I – występy artystyczne.
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęć z pierwszej części koncertu, podczas którego zaprezentowały się lokalne grupy artystyczne, zaproszeni goście i zaprzyjaźnione grupy zagranicznych gmin partnerskich. Na scenie pojawili się:- Chór Cecylia – Przedszkolaki z grupy Biedronki – Zespół Pieśni i Tańca Marynia- UKS Mażoretki Artis Góra- Wokaliści ze Studia Piosenki- Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej- Zespół Śpiewaczy Wiola- Grupa muzyczna z Niemiec (Grosshaberstdorf) – Stowarzyszenie kulturalno-artystyczna Dubaśnica z Chorwacji (Malińska) – Grupa muzyczna Tornarem z Francji (Aixe sur Vienne).
Łącznie przez ponad trzy godziny przez scenę przewinęło się 280 tancerzy, muzyków i wokalistów. Samorządowy Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim artystom za udział w „Eksplozji Kultury” i uświetnienie swoimi występami części artystycznej koncertu oraz publiczności, która oklaskiwała wszystkie występy. Niebawem zdjęcia z wieczornych koncertów!

Kategorie
Uncategorized

Spotkanie autorskie

Sympatyczne spotkanie z Panią Magdaleną Witkiewicz już za nami.. Mistrzyni happy endów, pisarka która w lekkimi stylu potrafi pisać o poważnych sprawach.. Autorka opowiadała o swoich książkach (a ma ich w swoim dorobku ponad 20!), o tym jak wygląda cały proces wydawniczy.. Pani Magda zdradziła nam również swoje najbliższe plany wydawnicze – za co bardzo dziękujemy i czekamy z niecierpliwością. Dziękujemy za gościnność Klubowi Seniora w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

Chicago

CHICAGO” – w wykonaniu najstarszej grupy tańca nowoczesnego naszego zespołu. Zapraszamy Państwa do naszego magicznego świata tańca, w którym rządzi pasja, miłość do muzyki, ruchu i ekspresji. W ostatnich dniach powstał nasz nowy projekt – teledysk do układu tanecznego, który w ostatnim czasie wzbogacił repertuar zespołu. Zapraszam Was do naszego świata, do świata tańca, gdzie każdy może znaleźć swój własny rytm i własną drogę. Osoby, które śledzą nasz zespół i nasze koncert, wiedzą, że ZPiT Marynia od początku swojego istnienia nie był typowym zespołem ludowym. Od samego początku bawimy się tańcem, mieszamy style i czerpiemy radość z tej tanecznej podróży, która w naszym przypadku jest barwna, kolorowa i różnorodna.
Dziękujemy tancerkom Edycie, Agacie, Kasi, Adriannie, Arlecie i Natalii za zaangażowanie i ekscytującą przygodę.
Choreografia: Ewelina Konieczna.
Dziękujemy za pomoc w realizacji Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Święciechowie, Restauracji Stodoła z Bukówca Górnego za udostępnienie obiektu oraz Jakubowi za kolejny wspólny projekt.

Kategorie
Uncategorized

Niech żyje muzyka

🎼 W piątkowe popołudnie, 3 maja, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbył się XIV Przegląd Zespołów Śpiewaczych VIVA LA MUSICA. W tym roku przegląd zgromadził aż dwadzieścia grup śpiewaczych z całej wielkopolski. Atmosfera panująca podczas wydarzenia była niewątpliwie nasycona wspólnym zamiłowaniem do śpiewu i muzyki.
🎼 Na scenie zaprezentowały się następujące grupy: Wesoła Gromada z Stęszewa, Olszyna ze Swarzędza, Razem Raźniej z Długiego Starego, Lutnia z Siedlnicy, Karolinki z Gołanic, Zgoda z Kamieńca, Modrzanki ze Stęszewa, Wrzos z Kąkolewa, Melodia z Gostynia, Pod Klonem z Miejskiej Górki, Szarotki z Lubonia, Rydzyniacy z Rydzyny, Niezapominajki z Góry, Dębioki z Rawicza, Srebrny Włos z Włoszakowic, Osetnapolanie z Góry, Złota Jesień z Kostrzyna, Melodia z Włoszakowic, Rapsodia z Lipna oraz Cecylia ze Święciechowy.
🎼 Każda prezentująca się grupa zaśpiewała obowiązkowy utwór biesiadny, nic więc dziwnego, że zespoły chętnie śpiewały i bawiły się w czasie, gdy inne prezentowały się na scenie. To wydarzenie będzie jeszcze długo pozostawać w pamięci wszystkich jego uczestników, inspirując ich do dalszego rozwoju oraz promowania polskiej tradycji muzycznej. Organizatorem przeglądu był Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie.

12121