loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

Kategorie
Uncategorized

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet już wkrótce. Zapraszamy na spotkanie zorganizowane w Święciechowie, 8 marca, właśnie z tej okazji. Są jeszcze wolne miejsca. O dobry klimat muzyczny zadba grupa ARABESKA. Osoby zainteresowane zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 do Samorządowy Ośrodek Kultury Święciechowa (SOK Święciechowa) ul Śmigielska 1a. Cena biletu- 30,00 zł.

Kategorie
Uncategorized

Zajęcia plastyczne

W środę, 21 lutego, dzieci korzystające z zajęć w ramach ferii zimowych wzięły udział w warsztatach plastycznych. Tematem przewodnim zajęć były kolorowe motyle wykonane techniką akryli na papierze. Pojawiły się także akwarele i suche pastele. Dzieci wykonały więcej prac. Oprócz motyli królowały górskie pejzaże, podwodne głębiny, kwiaty i abstrakcja. Zajęcia plastyczne poprowadziła dla dzieci miejscowa artystka Agata Mrozińska.

Kategorie
Uncategorized

Na rajskiej wyspie

Polinezja, podróż na rajską wyspę” – pod takim hasłem odbyło się w Święciechowie spotkanie z aktorkami teatru Kulturka z Poznania. We wtorkowe popołudnie, 20 lutego, dzieci przeniosły się w magiczną podróż po wyspach kolorowej Polinezji. Aktorki zaangażowały wszystkie dzieci do zabawy przyprawiające o słoneczny uśmiech. Opowiedziały uczestnikom jak wygląda odmienna od naszej kultura i zwyczaje. Jak wyglądają tamtejsze regionalne stroje, jakie tańce i pieśni są tradycyjne na wyspach. Panie zabrały uczestników spotkania w ten deszczowy i ponury dzień na niesamowitą, egzotyczną wycieczkę.

Kategorie
Uncategorized

Taneczne ferie

W ramach ferii, przez najbliższe dwa tygodnie, Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie przygotował różnorodne zajęcia dla dzieci. Pierwsze z nich realizowane były z Zespołem Pieśni i Tańca Marynia. Instruktorka Ewelina Konieczna przeprowadziła dla chętnych dzieci i młodzieży warsztaty, podczas których poznano krótkie układy taneczne popularne w internecie. Najpierw była rozgrzewka, a następnie uczestnicy poznali poszczególne figury i kroki. W ciągu dwóch godzin udało się przyswoić aż cztery układy taneczne. Dziękujemy za poświęcony czas i wspólną taneczną przygodę. Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Kategorie
Uncategorized

Zawody dla dzieci

W drugim tygodniu ferii zimowych rozpoczęliśmy spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej od zajęć strzeleckich. Zajęcia odbyły się w poniedziałkowy poranek, 19 lutego, w strzelnicy znajdującej się w Sali Wiejskiej w Święciechowie. Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali zasad bezpieczeństwa panujących w strzelnicy oraz zostali poinformowani jak korzystać z broni. Strzelali z karabinku pneumatycznego do tarczy oraz biatlonu do zapadek. W kategorii dziewczynek I miejsce zajęła Alicja Szproch. Na II miejscu znalazła się Julia Szłapczyńska. W kategorii chłopców na poszczególnych miejscach znaleźli się: I – Emil Małecki, II – Wiktor Konieczny, III – Adam Młocek, IV – Jan Żukowski.

Kategorie
Uncategorized

Zajęcia stolarskie

Zajęcia stolarskie z firmą Tumko Team odbyły się, 16 lutego, najpierw w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie, a zaraz potem dla dzieci i młodzieży w Trzebinach. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zasadami BHP oraz wspólnie opowiadali o tym, skąd bierze się drewno i jak wygląda jego obróbka. Następnie podciągnęli rękawy i zabrali się do pracy. Opiekun przez cały czas kontrolował pracę i pomagał w wykonaniu drewnianych prac. Dzieci z przygotowanych wcześniej deseczek zbijali skrzyneczki. Na koniec ozdabiali je w wielkanocne wzory. Wykonane prace zabrali se sobą do domów. Na warsztaty zaprosił SOK oraz sołtys Trzebin. Zajęcia były formą zamienną baliku karnawałowego. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek.

Kategorie
Uncategorized

Z młotkiem w ręce

Piąty dzień ferii zimowych z SOK-iem. Piątkowe zajęcia w ośrodku kultury były bardzo interesujące. Dziś tj. 16 lutego gościliśmy u siebie firmę Tumko Team. Pan Krzysztof poprowadził dla dzieci ciekawe warsztaty stolarskie. Uczestnicy zajęć mieli okazję samodzielnie stworzyć drewniane skrzynki z ozdobą wielkanocną. Sami szlifowali i wbijali gwoździe. Podczas warsztatów dzieci świetnie się bawiły. Dużo dowiedziały się też na temat narzędzi stolarskich. Na zakończenie zajęć otrzymali swoje skrzyneczki i własnoręcznie wykonane odznaki stolarza. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!

Kategorie
Uncategorized

Zajęcia ceramiczne

Czwarty dzień ferii zimowych z SOK-iem.W czwartek, 15 kutego, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie zorganizowano w ramach ferii zimowych zajęcia ceramiczne. Dzieci uczestniczące w zajęciach formowały miski, z których później powstawały przeróżne zwierzęta. Prace będą teraz suszone, a następnie wypalane w specjalnym piecu ceramicznym. Zajęcia poprowadziła pani Lidia Gertner-Woźna. W czwartek, 22 lutego, pani Lidia prowadzi dla dzieci kolejne zajęcia z malowania na wodzie. Wtedy będzie można odebrać swoje ceramiczne prace, chętne osoby będą mogły je także pomalować.Dziękujemy za liczny udział w dzisiejszych warsztatach. Informujemy, że lista na jutrzejsze zajęcia stolarskie jest już zamknięta. W drugim tygodniu ferii zimowych nie ma zapisów na żadne zajęcia. Zapraszamy !

Kategorie
Uncategorized

Długopisy 3D

Trzeci dzień ferii zimowych- warsztaty z długopisem 3D.Warsztaty pokazały dzieciom jak wiele możliwości ma technologia druku 3D. Ta technologia połączona z nieograniczoną wyobraźnią dzieci pozwoliła na stworzenie wspaniałych „ożywionych” rysunków. Warsztat z długopisem 3D pozwalają na realizację wszelkich pomysłów. Uczestnicy stworzyli przestrzenne, niezwykłe prace. Zajęcia odbyły się w Bibliotece w Święciechowie. Warsztaty poprowadziły panie z KREOPlanety.

Kategorie
Uncategorized

Warsztaty mydlarskie

Z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia? Co należy do niego dodać, aby miało piękny zapach i kolor? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Bibliotece w Święciechowie. Dzieci samodzielnie stworzyły kolorowe i pachnące mydełka w rozmaitych kształtach, o bajecznych zapachach jak np. guma balonowa. Warsztaty mydlarskie były okazją do stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki”. Warsztaty poprowadziły panie z KREOPlanety.

12121