loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

Kategorie
Uncategorized

Zapisy do sekcji

Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w zespołach i sekcjach.

Kategorie
Uncategorized

NAGRODA DLA ZPIT MARYNIA

uż niedługo nasz zespół świętować będzie swoje 35 urodziny. Dokładnie za dwa miesiące odbędą się dwa koncerty jubileuszowe z udziałem naszych wszystkich tancerzy. Na dwa miesiące przed jubileuszem tancerzy spotkała miła niespodzianka. W trakcie dożynek w Święciechowie, podczas których zaprezentowały się dwie grupy naszego zespołu otrzymaliśmy nagrodę finansową !!! Prof. Piotr Gliński Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Zespół Pieśni i Tańca Marynia nagrodą finansową w wysokości 15.000 zł.
Nagrodę wręczył Poseł na Sejm Jan Dziedziczak, w imieniu zespołu nagrodę odebrała instruktor Ewa Jankowska. Dziękujemy!!! Gościnnie z zespołem wystąpiła Kapela Dudziarska w składzie : Michał, Przemek, Rafał i Wojtek, której serdecznie dziękujemy za wspaniałe próby i występ.

Kategorie
Uncategorized

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zapraszamy mieszkańców gminy Święciechowa do udziału w I Gminnym Konkursie Fotograficznym pt. “WAKACYJNE WSPOMNIENIA”.

ORGANIZATOR KONKURSU:
Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie i Lokalny Portal Gminy Święciechowa „Kurier Święciechowski” – ul. Śmigielska 1a, 64-115 Święciechowa.
UCZESTNICY:
Konkurs skierowany jest do mieszkańców gminy Święciechowa.
ZASADY KONKURSU W SKRÓCIE:
Tematem gminnego konkursu jest uchwycenie na zdjęciu „WAKACYJNYCH WSPOMNIEŃ”.
Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie wykonane podczas tegorocznych wakacji.
Prace należy przesyłać mailem na adres: gazeta@swieciechowa.pl
Termin nadsyłania prac mija 15 września 2023 r.
Ogłoszenie wyników: 28 września 2023 r.
Wręczenie nagród: 29 września 2023 r.

Szczegóły, regulamin i załączniki dostępne na stronie: kurierswieciechowski.pl

Kategorie
Uncategorized

WIANKI W GOŁANICACH

OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ W GOŁANICACH. Od rana na przebywających na plaży czekały atrakcje ze Stowarzyszeniem Sportowym Dziewiąta Fala – kanoe, deski, ASG i stowarzyszenie GSZOT.Wieczorem odbył się obrzęd pt. „Noc Kupały” w wykonaniu tancerzy ZPiT Marynia oraz wyjątkowy pokaz sztucznych ogni. Dziękujemy uczestnikom imprezy.

Kategorie
Uncategorized

DZIEŃ RZEMIEŚLNIKA

Udział Zespołu Pieśni i Tańca MARYNIA w Festynie Wiejskim „Dzień Rzemieślnika”, który odbył się 18 czerwca w Bukówcu Górnym. W części programu artystycznego pojawiło się pięć grup naszego zespołu. Publiczność mogła oglądać nas przez 45-minut. Tancerze przedstawili zarówno układy tańców regionalnych, narodowych oraz inne formy tańca, takie jak polki country czy bhangra. Razem z nami przed widownią zaprezentowali się Zespół Regionalny Nowe Lotko, miejscowy zespół śpiewaczy, studio piosenki, grupa POLE DANCE, zespół MARGO oraz Kabaret Dziura. Dziękujemy za zaproszenie !!!

Kategorie
Uncategorized

BIESIADA SENIORÓW

Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej z Długiego Starego uczestniczył w Jaraczewskiej Biesiadzie Seniorów.
Biesiada miała miejsce we wtorek, 6 czerwca, w Jaraczewie. W spotkaniu udział wzięło piętnaście grup śpiewaczych. Każdy zaśpiewał po dwa utwory. Na targowisku dobra zabawa trwała do późnego wieczora.
Zespół Razem Raźniej działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

MARYNIA NA BIESIADZIE

Są takie występy, które na długo pozostają w naszej pamięci. Jednym z nich będzie na pewno wczorajszy koncert z okazji „Powitania lata” w Starej Krobi.
W sobotę, 3 czerwca, trzy grupy naszego zespołu zatańczyły przed publicznością biorącą udział w letniej biesiadzie. Nasi tancerze zaprezentowali się w trzech blokach tanecznych prezentując zarówno układy tańców narodowych oraz stylizowanych i nowoczesnych. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować za przemiłe przyjęcie, gromkie brawa, przesympatyczną atmosferę, zaproszenie do wspólnej biesiady, poczęstunek i miłe słowa. Nasi tancerze jeszcze długo będą wspominać gościnność mieszkańców Starej Krobi.
Organizatorzy imprezy zrobili nam dużą niespodziankę wręczając nam kwiaty i list gratulacyjny z okazji zbliżającego się jubileuszu 35-lecia naszego istnienia. Zaskoczyli nas także dużą wiedzą na temat naszego zespołu. Integracyjnym akcentem było zatańczenie z mieszkańcami miejscowości poloneza, a na zakończenie wspólna zabawa na biesiadzie. Dziękujemy i do zobaczenia !!!https://fb.watch/kYAOjllUb4/

Kategorie
Uncategorized

Viva la musica

W Sali Wiejskiej w Święciechowie, 3 maja, odbył się XIII Przegląd Zespołów Śpiewaczych pt. „VIVA LA MUSICA”. Na scenie pojawiły się okoliczne zespoły śpiewacze i chóry.
Kolejno zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy Wiola ze Święciechowy, Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej z Długiego Starego, Chór Lutnia z Siedlnicy, Zespół Śpiewaczy Karolinki z Gołanic, Zespół Śpiewaczy Zgoda z Kamieńca, Zespół Śpiewaczy Srebrny Włos z Włoszakowic, Zespół Śpiewaczy Wrzos z Kąkolewa, Zespół Śpiewaczy Melodia z Gostyńskiego Uniwersytetu III Wieku, Zespół Śpiewaczy Kantylena Uniwersytetu II Wieku ze Wschowy, Zespół Śpiewaczy Relaks z Boguszyna oraz Chór Cecylia ze Święciechowy. W tym roku każda grupa wykonała jeden utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Rozbrzmiewały więc takie utwory jak: Za Tobą pójdę jak na bal, To co dał nam świat, Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Rysunek na szkle, Jak minął dzień … Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Na widowni zasiedli wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, Przewodniczący Rady Gminy Święciechowa Jerzy Machowiak oraz radni gminy Święciechowa. Organizatorem imprezy był Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

Witaj Maj, 3 Maj

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚWIĘCIECHOWIE 🇵🇱
„Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.
Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.
Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po ojczystym kraju
– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju.”
(Stanisław Aleksandrzak „Rocznica”)
Mieszkańcy gminy Święciechowa wzięli udział w uroczystych obchodach trzeciomajowych. O godz. 10.00 w kościele p.w. św. Jakuba Większego w Święciechowie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i Dnia Strażaka. Godzinę później na Rynku odbyła się część artystyczna. O słowno-muzyczny występ zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Święciechowie. Historię przypomnieli słowem, wierszem i piosenką. Zatańczyli także układ nawiązujący do polskiej biało-czerwonej flagi. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Krzywinia, strażacy oraz poczty sztandarowe z terenu całej gminy. Głos zabrał wójt Marek Lorych, który nawiązywał do dzisiejszego święta. Przedstawił także sylwetkę Hanny Hubert, lokalnej patriotki, wieloletniej nauczycielki i dyrektorki Szkoły Podstawowej w Długiem Starem, która odznaczona została tytułem „Zasłużony dla gminy Święciechowa”. Podziękował także wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przebiegu uroczystości. Delegacje złożyły także przy pomniku wiązanki kwiatów w białych i czerwonych barwach.

Kategorie
Uncategorized

Święto Konstytucji

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW GMINY ŚWIĘCIECHOWA NA OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

12121