loader image

SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W ŚWIĘCIECHOWIE

Kategorie
Uncategorized

KONCERT ROZMUSA

Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie zaprasza na koncert Roberta Rozmusa z okazji Dnia Kobiet (16 marzec).
Bilety na imprezy dostępne w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-15. ul. Śmigielska 1a

Kategorie
Uncategorized

Finał WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbyła się impreza w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztab w Święciechowie zebrał 18 707 zł. 90 gr. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zebrania tej kwoty. Dziękujemy wolontariuszom, organizatorom, artystom, wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili do zbiórki. W Sali Wiejskiej w Święciechowie odbyła się część artystyczna, w której uczestniczyły grupy taneczne: Zespół Pieśni i Tańca Marynia, Zespół Hayat oraz grupy śpiewacze: Wiola, Cecylia, dzieci ze szkolnego kółka muzycznego oraz sekcji wokalnej z Lipna, a także dudziarz. Przeprowadzono wiele licytacji. Na uczestników imprezy czekała także kawiarenka.

Kategorie
Uncategorized

FOLK BIESIADA

Kto ma ochotę na wspólne biesiadowanie ???
Zapraszamy gorąco do zabawy w stylu folk. Na uczestników czeka m.in.
– potańcówka z Kapelą Podwórkową z Kopyta http://www.kapelazkopyta.pl/
– pokaz mody inspirowany folklorem, przygotowany przez tancerzy ZPiT „Marynia”
– swojskie jadło- wspólne śpiewy- mnóstwo dobrej energii i zabawy. Bilety do nabycia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie od pn. do pt. w godz. 8-15. (ul. Śmigielska 1a) Cena – 70,00 zł od osoby.
Z A P R A S Z A M Y ❤️

Kategorie
Uncategorized

PAN POETA SHOW

W poniedziałek, 16 stycznia, w Przedszkolu Samorządowym Kraina Radości w Święciechowie dzieci wzięły udział w spotkaniu autorskim.

Z oferty skorzystały dwie grupy przedszkolne. Spotkanie autorskie w wykonaniu PANA POETY przerodziło się w niezwykłe warsztaty z poezją. Kolorowa pacynka, która jest bohaterem książki recytowała dzieciom swoją historię. Następnie autor dyskutował z młodymi czytelnikami na temat treści bajki. Później, aby utrwalić naukę płynącą z opowieści, angażował dzieci w radosne, twórcze zabawy.
Spotkanie z Panem Poetą zachęca dzieci do czytania od najmłodszych lat. Podczas gdy dzieci myślą, że jakiś pan będzie im czytał swoje bajki, pan Michał wciąga je w wir zabaw, przebieranek, kolorowych balonów i niezliczonych uśmiechów.
Spotkanie dla dzieci przygotowała Biblioteka działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

Promocja książki

W niedzielę, 15 stycznia, w Sali Wiejskiej w Długiem Starem zorganizowano wystawę zdjęć oraz promocję książki z dziejów wsi.

Licznie zgromadzonych w sali gości i mieszkańców wsi przywitała sołtys Anna Urbańska. Głos zabrał także wójt gminy Marek Lorych. Przedstawione zostały osoby, które przyczyniły się do powstania tej książki. Przypomnijmy, że książka „Długie Stare. Z dziejów wsi” to praca zbiorowa pod redakcją Barbary Ratajewskiej. Zamieszczone w książce teksty przygotowane zostały przez Alicję Bodylską, Tomasza Kościańskiego, Barbarę Ratajewską oraz Marka Wróbla. Wydawcą jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie.
Pani Ratajewska przygotowała prezentacje multimedialną zawierającą najważniejsze, najistotniejsze fragmenty książki. W skrócie opowiedziała jakie tematy zostały poruszone i jakie informacje można w niej znaleźć.
Książka dedykowana została Mieszkańcom Długiego Starego i pasjonatom lokalnej historii z okazji jubileuszu 700-lecia. To doskonała okazja do refleksji i wspomnień. W książce znajdują się różnorodne materiały, zdjęcia, pocztówki, listy, dokumenty, a przede wszystkim ciekawe informacje od najstarszych wzmianek o miejscowości po czasy współczesne.
Sołtys wsi opowiedziała o przygotowanej wystawie starych zdjęć, na których znajdowały się m.in. istniejące i nieistniejące miejsca w Długiem Starem, ludzie, którzy działali przed laty w miejscowości, organizacje, które istniały we wsi.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, a chciałyby pozyskać książkę, informujemy, że można nabyć je w następujących miejscach:
– u sołtysa Długiego Starego, Anny Urbańskiej,
– w Bibliotece w Święciechowie,
– w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie.

Kategorie
Uncategorized

REGIONALISTA ROKU

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA MARYNIA ze Święciechowy. Regionalista Roku 2022 Powiatu Leszczyńskiego.
Z przytupem rozpoczynamy jubileuszowy rok tancerzy. Zespół otrzymał zaproszenie od Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka na Koncert Noworoczny, który odbył się w niedzielę, 8 stycznia, w Sali Bankietowej w Toscani we Włoszakowicach. Podczas koncertu spotkała nas miła niespodzianka. Z rąk starosty i wicestarosty ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA MARYNIA otrzymał wyróżnienie Regionalisty Roku 2022 Powiatu Leszczyńskiego, za propagowanie historii regionalnej, krzewienie lokalnych obrzędów i tradycji oraz popularyzację kultury ludowej wśród mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego. Jest to dla Nas bardzo motywujące do dalszego działania wyróżnienie – zespół w jubileuszowym roku planuje wiele projektów i działań, a przede wszystkim przygotowuje się do koncertów z okazji 35-lecia działalności. Już dziś zapraszamy przedstawicieli Powiatu Leszczyńskiego na koncerty. Zespół MARYNIA przez wszystkie lata działalności zawsze mógł liczyć na przychylność Gminy Święciechowa oraz Powiatu Leszczyńskiego, za co bardzo dziękujemy !!!! ❤️❤️❤️
Przy okazji gratulujemy: LKS „Błękitni” Niechłód – Sportowiec Roku 2022, Mikołaj Kostaniak – Społecznik Roku 2022. Gratulujemy.

Kategorie
Uncategorized

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W niedzielę, 8 stycznia, w Kościele p.w. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym odbyło się Wspólne Kolędowanie pt. „ Hej kolęda, kolęda…”. Kolędowanie rozpoczęto od najbardziej znanej kolędy, przełożonej na wszystkie języki świata. „Cichą Noc” zaśpiewał prowadzący spotkanie Marek Tulewicz. Następnie zaprezentowali się soliści: Magdalena Sztor, Tadeusz Kopka, Maja Małecka, Bartosz Bortel, Rafał Grygiel, Martyna Marach, Mateusz Tulewicz i Iwona Mikołajewicz oraz duet Bartosz Sztor i Maja Hermanowicz. Zaprezentowały się także dwa zespoły: Zespół Śpiewaczy Karolinki z Gołanic oraz Zespół Śpiewaczy Mezzo Forte z Krzycka Wielkiego. Warto dodać, że uczestnicy sami przygotowali się do swoich występów. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni w kościele zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”, a gospodarz spotkania ksiądz Marek Denisiuk złożył zgromadzonym noworoczne życzenia i podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom za wkład ich pracy. Organizatorem kolędowania był Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie oraz Parafia w Krzycku Małym.

Kategorie
Uncategorized

SPOTKANIE NOWOROCZNE

Spotkanie kolędowe zespołów śpiewaczych z terenu gminy Święciechowa.

W sobotę, 7 stycznia, w Sali Wiejskiej w Gołanicach odbyło się Spotkanie Noworoczne z udziałem gminnych zespołów śpiewaczych i zaproszonych gości. Na scenie zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy Wiola ze Święciechowy z instruktorem Krzysztofem Kubiakiem, Chór Cecylia ze Święciechowy z dyrygentem Antonim Kręc, Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej z Długiego Starego z instruktorem Czesławem Koniecznym oraz gospodarze spotkania Zespół Śpiewaczy Karolinki z Gołanic z instruktorem Bartoszem Sztor.
W spotkaniu udział wzięli wójt gminy Marek Lorych, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Machowiak, członkowie Rady Gminy Święciechowa, dyrektor i pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury w Święciechowie oraz członkowie zaprzyjaźnionych organizacji. Były życzenia noworoczne, wspólne kolędowanie i poczęstunek.

Kategorie
Uncategorized

Wspólne kolędowanie

Każdego roku spotykamy się w innej parafii w naszej gminie na wspólnym kolędowaniu z mieszkańcami. W tym roku zapraszamy do Krzycka Małego. 🗒 Niedziela, 8 stycznia ⏰ godz. 17.00.

Kategorie
Uncategorized

Sylwester 2023

Wszystkim Mieszkańcom Gminy Święciechowa życzymy szczęśliwego Nowego Roku !!!

12121